Teröristler kıskaçta!

Teröristler kıskaçta!

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesi Bozarmut köyü kırsalında dün gece dolu nedeniyle ara verilen operasyon, sabahın erken saatlerinden itibaren yeniden başladı.

Bozarmut Köyü'nde ihbar üzerine harekete geçen emniyet güçlerinin terörist girdiği sıcak temasta bir terörist ölü olarak ele geçirilmiş, 4 terörist ise kaçmıştı. Dün gece yarısına kadar süren operasyona aniden bastıran dolu nedeniyle ara verilmişti. Bugün sabah erken saatlerden itibaren yeniden başlanan operasyon, devam ediyor. Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Çardakçı komutasında Ilgaz Dağı eteklerinde bulunan İhsangazi İlçesi Bozarmut Köyü kırsalında sürdürülen operasyonlara, Bolu Komando Tugayı'ndan gelen askerler ile Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Özel Hareket Timleri de bölgedeki operasyonlara destek veriyor. 

Çatışmanın yaşandığı köyde sessizlik hakim olurken, köyün giriş kısmında ise güvenlik güçlerinin ise karar kurdukları gözlendi. Bölgede devam eden yağış, dağlık ve engebeli arazi nedeniyle operasyonlar zor koşullarda sürdürülüyor. Öte yandan terörist grubu görerek ihbar eden A.Ş'nin, akşam eve geri dönmeyen ineğini aramak içi. 

Çatışmada ölü olarak ele geçirilen ve ismi açıklanmayan teröristin ilk incelemesinin ardında Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildiği öğrenildi.

 
Diğer Başlıklar